Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Ana Sayfa | Sizi Biz arayalım

Medya | Foto Galeri | 0224 215 64 20

Ytong Ürünleri     

Gazbeton


Gazbeton Nedir ?

Gazbeton bugün dünyada yaygın olarak kullanılmakta, yüksek performansı ile Amerika’dan Japonya’ya kadar birçok ülkede üretilip pazarlanmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinde ve Japonya, Amerika gibi ülkelerde yüksek ısı yalıtım ve hafiflik özellikleri ile yapının yangın ve deprem güvenliğini arttırması nedeniyle pazarın önemli bir ihtiyacını karşılamaktadır.

Üstün özellikleri ile gazbeton yapı malzeme ve elemanları; tek ve çok katlı konutlarda, sosyal ve turistik tesislerde, ticaret ve sanayi yapılarında sağladığı ekonomi, kalite, konfor ve hız nedeniyle güvenle kullanılmaktadır.

Gazbeton, mevcut duvar malzemeleri içinde ısı yalıtım gücü en yüksek olanıdır. Bina duvarlarında tam anlamıyla ısı yalıtımı sağlamanın pratik ve ekonomik çözümü Gazbeton kullanmaktır. Tuğla, taş, briket gibi malzemelerle yapılmış duvarlar ancak ilave maddeler ve ek masraflarla gazbetonun tek başına sağladığı üstün yalıtım gücüne ulaşabilirler. Gazbeton duvarlarda, küçük boyutlu malzemelerle örülmüş duvarlara oranla ısı köprüleri çok daha azdır.Yapıların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe göre; 1200 C'ye kadar ısıya dayanıklı 'A1 Sınıfı Hiç Yanmaz' malzeme sınıfındaki Gazbeton, yangına 240 dakika'dan fazla karşı koyabilmesiyle, yangına karşı emniyetli yapılar inşa edilmesinde, "yangın duvarı" ve "yangın güvenlik holü" çözümlerinde vazgeçilmez bir seçenektir.

Gazbeton;

* Gözenekli hafif bir yapı malzemesidir.
* Hacim olarak %70-80 gözeneklerden oluşur.
* Gözenekler
o Küçük,
o Yuvarlak, Homojen dağılımlıdır.
* Yoğunluğu düşük masif bir malzemedir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ


Gazbeton YALITKANDIR
Gazbeton gözenekli bir dokuya sahiptir, yüksek düzeyde ısı yalıtımı sağlar. Yapıların ısıtma/soğutma, ilk yatırım ve kullanım giderlerinden önemli oranda tasarruf edebilmek, daha geniş kullanım alanları oluşturabilmek için Gazbeton idealdir.

Gazbeton HAFİFTİR
Gazbeton sağlamlığından ödün vermez, hafifliğiyle binanın toplam ağırlığını azaltarak, önemli ölçüde deprem güvenliği sağlar. Gazbeton duvar ve yapı malzemesi yoğunluğu düşük "masif" bir malzemedir. Kuru birim hacim ağırlığı 400-800 kg/metreküp arasında değişen en hafif duvar malzemesidir.

Gazbeton YANMAZ
Gazbeton DIN 4102 normuna göre birinci derecede yanmaz bir malzemedir. Böylece 1200° C'ye ulaşan sıcaklığa dayanır. Bu özelliğiyle yapılarda yangın güvenliği sağlayan akılcı ve güvenilir bir malzemedir. Ayrıca kötü çevre koşullarından etkilenmez. Bu nedenle uzun ömürlüdür.

Gazbeton ÖLÇÜLERDE YANILTMAZ
Gazbeton, hassas boyutlarda üretilen bir yapı malzemesidir; ölçülerde asla yanıltmaz. Üstelik milimetrik duyarlılıkta kesilebilir. Uygulama kolaylığı sağlar. Kolay işlenir; delme ve oyma işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Düzgün yüzeyli ve düzgün kenarlıdır. Bu yüzden, Gazbeton duvarlar üzerine yalın bir boya veya ince bir yüzey kaplama tabakası yeterlidir.

Gazbeton ÇEVRE DOSTUDUR
Gazeton az enerjiyle, tarım toprağı kullanılmadan üretilir. Radyoaktif ve toksit madde içermez. Hem üretim, hem de inşaat aşamasında çevreyi kirletmez. Isı yalıtım özelliği sayesinde yakıt tasarrufu sağlar, havayı kirletmez. Diğer yapı malzemelerinden farklı olarak, üretimde daha az hammadde kullanıldığı için, doğal kaynakların korunması sağlanmış olur. Bu yüzden çevreye duyarlıdır.

Gazbeton ÇOK AMAÇLIDIR 
Bir yapıyı temel üzerinden çatıya kadar, sadece Gazbeton ürünleri kullanarak inşa etmek mümkündür. Ayrıca, sanatsal (heykel vs.) ve dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilir.